PostHeaderIcon Dušičky

Srdečně zveme na bohoslužbu

Slavnost všech svatých - 1.11.

Hustopeče - v 18:00
Starovice - 16:30
Starovičky - 16:30
Popice - 18:00

Vzpomínka na všechny věrné zemřelé - 2.11.

Hustopeče - v 17:00
Starovice - 8:00
Starovičky - 16:00
Popice - 8:00 (+pobožnost na hřbitově)
Strachotín - 16:00 (+pobožnost na hřbitově)

Jak získat odpustky pro duše v očistci?

1. listopadu odpoledne a 2. listopadu po celý den můžete při návštěvě kteréhokoli kostela získat plnomocné odpustky přivlastnitelné pouze duším v očistci. Kromě obvyklých podmínek - sv. zpověď, sv. přijímání, modlitba na úmysl Svatého otce a vyloučení veškeré náklonnosti k hříchu, a to i všednímu - je podmínkou při návštěvě kostela pomodlit se modlitbu Páně a Vyznání víry.

Od 1. do 8. listopadu můžete získat plnomocné odpustky, přivlastnitelné jen duším v očistci, jestliže po splnění obvyklých podmínek navštívíte hřbitov a pomodlíte se tam třeba jen v duchu za zemřelé.
V ostatních dnech lze při návštěvě hřbitova získat takovýmto způsobem odpustky částečné.

Svátost smíření není nutné přijímat každý den, stačí ji vykonat před začátkem týdne modliteb za zemřelé, v jeho průběhu, nebo až v dalších dnech po jeho skončení. Svaté přijímání a modlitba na úmysl Svatého otce jsou nutné každý den, kdy chcete plnomocný odpustek získat.