PostHeaderIcon Svatba

Svátost manželství je možno přijmout, pokud alespoň jeden ze snoubenců je pokřtěn v katolické církvi a oba splňují další běžné podmínky k uzavření manželství. V případě pochybností zda můžete uzavřít sňatek v kostele zašlete svůj dotaz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Před uzavřením sňatku absolvují oba snoubenci přípravu, během které se vyřizují všechny formální náležitosti potřebné k platnému uzavření manželství. Příprava se odehrává obvykle v pěti setkáních po dohodě s knězem. Vlastním obsahem přípravy  je rozbor manželského slibu, otázky budování a upevňování vzájemného vztahu,   otázky víry a možnosti jejího dalšího prohlubování, plánování rodičovství, eventuálně zásady vzájemné tolerance mezi manželi různé víry.

Termín svatby je nutné rezervovat alespoň 3 měsíce předem. Svatební obřad lze mít v sobotu a podle možností farnosti i ve všední den. V neděli a o církevních svátcích se neoddává.

K zápisu do matriky oddaných a k sepsání žádosti o uzavření manželství budou oba žadatelé potřebovat potvrzení o křtu (s datem ne starším než  tři měsíce před dnem sňatku), a pokud ani jeden ze snoubenců není z farnosti Hustopeče, pak si musí některý z nich vyžádat od vlastního faráře také písemné propuštění ke sňatku v cizí farnosti.

Z občanskoprávního hlediska si snoubenci rovněž musí vyřídit tzv. "Osvědčení o způsobilosti k uzavření manželství", které jim vystaví příslušný matriční úřad. Pro náš kostel je to matrika Města Hustopeče, Dukelské nám. 2. Toto osvědčení má platnost omezenou na tři měsíce.

 

 

Share
 
PřihlášeníNávštěvnost
808721
Dnes155
Včera346
Tento týden1050
Tento měsíc4522
Celkem808721