PostHeaderIcon Cvrčci

V současné době se setkávání cvrčků nekoná.


 

 

 

18.11.2021 a dále

Vzhledem k aktuální situaci se cvrčci nyní až do odvolání nebudou scházet. Děkujeme za pochopení a těšíme se za příznivějších okolností.

Buďte zdraví!!!

11.11.2021

Ač bylo naplánováno svatomartinské tvoření, tak pro tento týden jsme nuceny Cvrčky zrušit. Snad se brzy zase potkáme.

21.10.2021 a 28.10.2021

Ve čtvrtky 21. a 28.10.2021 se setkání crvrčků ruší!

7.10.2021

Aktuality: Dnes cvrčci začnou o 15 min později, tj. v 17,15!

Omlouváme se za vzniklé komplikace.

 

Podzim 2021

Od 16.9. obnovujeme aktivity cvrčků. Budeme tvořit, zpívat, vykládat si, zapojíme se tu a tam i do divadelních představení, která uvádí témata vybraných mší svatých. Dokud to epidemiologická situace a vládní nařízení dovolí, budeme se scházet každý čtvrtek před "dětskou" mší svatou v 17. hodin. Těšíme se na Vás :-)

Aktuálně jaro 2021

Protože se zatím cvrčci v klubovně scházet nebudou, rozhodly jsme se pro děti vytvořit malý koutek v předsálí kostela "Tvoříme společně", kde si děti mohou podle aktuálního tématu vytvořit malý výrobek a umístit jej na výstavku. Nebo si odnést domů třeba omalovánky. Nové téma zahájíme vždy v neděli, kdy v době mezi první a druhou mší svatou vám bude jedna z nás asistovat, úkoly však zůstanou k dispozici přes celý další týden, aby mohly děti tvořit i průběžně. Těšíme se na Vás!

Od 10.12.

I přes znovuobnovení dětských mší svatých se zatím Cvrčci konat nebudou. Děkujeme za pochopení.

Aktuálně od 12.10.

Na základě epidemiologické situace a rozhodnutí vlády o omezení shromažďování jsme nuceni až do odvolání setkávání cvrčků zrušit. Až bude možné se znovu sejít, dáme určitě vědět! Přejeme všem požehnané dny a těšíme se na Vás!

téma na 8.10.

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a nařízení vlády se cvrčci ve čtvrtek v klubovně nesejdou. Ale!!! To neznamená, že se nic dít nebude!

Máme tady krásný podzim, tak kdo při procházce najde větvičku s šípky, jeřabinami nebo jinými bobulkami (stačí malé), větší zbarvené lístky, či cokoliv zajímavého z naší přírody, přineste je s sebou! Stačí chvilku před dětskou mší svatou! :-) Těšíme se na vás!

téma na 1.10.

Přijďte se seznámit se sv. Pavlem a jeho cestou k obrácení!

Školní rok 2020/2021

Cvrčci zahájili svá setkávání 17.9. tématem ukamenování sv. Štěpána a v dalších týdnech budeme sledovat život a skutky sv. Pavla!

-------------------------------------------------------

 

11.1.

Věřím, že vás hvězda dovedla do správného cíle! Dnes si vyrobíme náramek nejen pro parádu!

4.1.

Přijďte se dnes připravit na sobotní svátek Tří králů. Za kým nebo čím to vlastně putovali?

21.12.

Těsně před Vánoci budeme tvořit úplně vánočně!

14.12.

Kvůli besídkám ve školkách, školách a ZUŠ dnes Cvrčci nebudou.

7.12.

Posledně jsme si vyzkoušeli, že udělat nebe, není jen tak, člověk si při tom často popálí prsty a výsledek stejně nic moc. Naštěstí máme takové, kteří mají s nebem své zkušenosti a jeden z nich k nám dnes zavítá. Tak si z něj vezmem příklad!

30.11.

Minule to bylo o nekompromisních pravidlech, dnes to bude hodně odlehčené, až se budeme vnášet jako ..., jako ..., no jako obláček!

23.11.

Koruny se nám budou hodit na Tři krále (jestli do té doby vydrží), desatero celý život. Trochu si o něm popovídáme a vyrobíme stručná pravidla životního provozu.

16.11.

Minule princezna, dnes král. A dáme tomu korunu!

To není pohádka, ale naše cvrčkovská realita.

 

9.11.

Stále ještě v dušičkovém oktávu se dnes uvidíme v princeznovsky střiženém setkání.

 

2.11.

Ponča pěti kontinentů, která jsme minule vytvořili, mohli všichni vidět v obětním průvodu na misijní neděli.
Dnes po mši svaté poneseme v lampičkách světlo na hřbitov. A aby dušičkám jen tak nezhaslo, něco na hrob vyrobíme. (Ale aby jim svítilo věčně, je potřeba udělat něco jiného :-)

26.10.

Dnes Cvrčci nebudou, jsou podzimní prázdniny!

19.10.

Šátky svaté Ludmily se nám moc povedly, i když díky rekordní účasti dvaceti cvrčků se někteří nemohli přidat k našemu činění.
Protože nám práce s barvami a textilem moc šla, zkusíme to dnes trochu jinak, budeme tisknout.

12.10.

 

Díky třinácti šikovným cvrčkům minulý týden u nás v kostele rozkvetl růženec pro Pannu Marii a díky Zuzce se na to můžete podívat  FB farnosti!

Tento čtvrtek se pustíme do ještě odvážnějšího projektu, takže je potřeba zvolit správnou výstroj: takovou, které nevadí nějaká ta skvrnka navíc. Podle mé zkušenosti je množství nežádoucích skvrn na oblečení dětí přímo úměrné odolnosti použitých barev. A zítra budeme pracovat s barvami na textil...

 

5.10.

Protože jsme minule společnými silami vytvořili nepřehlédnutelnou ceduli na dveře, naši klubovnu už vždycky najdete!

Dnes budeme růžičkovat. Nebo spíš růžencovat? Přijďte a uvidíte!

28.9.2017

Slavíme svatého Václava každý po svém, sejdeme se příští čtvrtek

 

 

15.6.

POZOR! POZOR!

dnes nebude mše svatá pro děti, protože je adorační den farnosti, takže nebudou ani Cvrčci. Uvidíme se naposledy příští týden.

8.6.

Hola drobotino!

Dnes budeme chystat hru pro děti na zítřejší Noc kostelů. Dozvíte se jako první, jaká je tajenka křížovky, kterou budou děti luštit!

1.6.

Milé děti!

Na váš svátek zkusíme, jaké to asi bylo mít nad sebou plamen Ducha Svatého.

25.5.

Zdravím všechny princezny tanečnice

z minulého týdne. Kdo chcete vidět, jak to asi vypadalo, když Pán Ježíš vstoupil na nebesa, dnes přijďte!

18.5.

Kamarádi moji,

díky Vám jsme potěšili v neděli mnoho maminek a babiček. Dnes se doufám potěšíte vy, protože nás čeká příběh o princezně a tanečnici v jedné osobě, pokusíme se v ni tak trochu proměnit...

11.5.

Ahoj šikulata!

Dnes spojíme síly s odrostlými Cvrčky, co už teď chodí do první a druhé třídy a do náboženství. Budeme totiž chystat překvapení na neděli pro maminky, a protože je to tajemství, víc už psát nemůžu, aby se to nedozvěděla nějaká maminka!

4.5.

Májově zdravím!

Všechno kolem poletuje, motýli, mouchy, včely. A my taky. Ale Ježíš Martě i nám říká, že bychom měli umět i nedělat nic, jen mu naslouchat. Jaké to je?

27.4.

Milí cvrčci!

Kristus odvalil kámen, ale někteří tomu nevěří. Pochybují, chtějí si na Ježíše sáhnout. Přijďte si dnes sáhnout taky a vyzkoušet, jestli ho poznáte i se zavázanýma očima. Podle čeho?

20.4.

Aleluja!

Kristus nechal kříž prázdný a hrob pustý! Odvalil těžký kámen a jako motýl z kukly vstal k proměněnému životu. Jak těžký asi byl ten kámen? A jak se maluje motýl? Obojí dnes poznáš!

13.4.

Dnes je ZELENÝ ČTVRTEK, nebude dětská mše svatá a tedy ani cvrčci. Mše svatá na oslavu ustanovení Eucharistie začíná v 18:30.

 

6.4.

Ahojte!

Symbol velkého pátku se stal symbolem křesťanů, nesmí chybět v žádném kostele. Nechybí ani ve vašem pokojíčku? Jestli ano, dnes to napravíme!

30.3.

Tak a je to tady!

Dojeli jsme s Ježíšem do Jeruzaléma a všechno je připravené na poslední večeři. Jen si ještě umýt nohy. Ale kdo to bude dělat?

23.3.

Moji milí,

jaro je tu, všechno voní, v kostele ještě možná ucítíte meduňkový olej, kterým jsme ho minule provoněli. A jedeme dál. Na oslu! Kam? No přece do Jeruzaléma, bude květná neděle.

16.3.

jarní prázdniny (dnes cvrčci nebudou)

9.3.

Nazdar kamarádi,

posledně bylo Ježíšovi na poušti nevlídno, zato dnes si užije prvotřídní péči. Nachystáme si flakónek vonného oleje.

 

2.3.

Ahojte!

Posledně jsme si hráli s pískem a dnes se s ním potkáme taky - budeme spolu na poušti. Přijďte a uvidíte, co všechno se tam dá najít!

23.2.

Cvrčci a Cvrčice,

útočí teď na nás různé choroby, proto se dnes nebudeme moc vysilovat, budeme si jen tak čmárat, jako to dělával i Pán Ježíš!

16.2.

Moji milí!

Určitě se všichni těšíta na nedělní karneval. Ale dnes nás čeká ještě jedna velká oslava: svatba. Tak přijďte pomoct nachystat výzdobu!

9.2.2017

Zdar a sílu!

Světla nám přibylo, tak se dnes  před setměním vydáme na ryby. Kdo se přidáte, neberte si udice, ale struhátko!

2.2.2017

Zdravím všechny Cvrčky!

Ode dneška máme "o hodinu více", tak snad se stihnete vyhrabat ze všech nemocí i závějí sněhu a přijdete si vyrobit svou hromničku!

26.1.2017

Milí a odvážní!

Víte, jaké to je, když si stoupnete doprostřed řeky? A co se stane? Přijďte,  uvidíte a možná i něco uslyšíte!

19.1.2017

Drazí objevitelé!

Snad vám kouzelné brýle pomohly uvidět to důležité. A třeba s nimi dnes v chrámě najdete i malého Ježíše. Maria s Josefem to dokázali i bez nich!

12.1.2017

Krásný den všem cvrčkům!

Máte dobré oči? Jestli ano, spatříte dnes to, co kdysi Simeon a Anna! A možná i něco, co jste nikdy neviděli!

5.1.2017

Vítejte v novém roce!

Už zítra přijdou tři králové. A co vy, přijdete dnes taky?

22.12.2016

Moji milí!

Protože zítra nás čeká letošní vánoční divadlo a pozítří hádejte co, dneska nebude dětská mše svatá, abysme se mohli připravovat na všechno, co přijde...

15.12.2016

Ahojte!

Mám pro vás skvělou zprávu: svíčky, které jsme před dvěma týdny po příkladu prozíravých panen nazdobili na nedělní dobročinný jarmark, měly velký úspěch a jen se po nich zaprášilo!

Protože nám už svítí skoro všechny svíčky na adventním věnci - začíná opravdu vánočně přihořívat, uděláme (si) něco pro radost.

 

8.12.2016

Milí a vážení!

Moc děkuju všem, které v říjnu a udržovaly cvrččí plamínek, cvrčkárna i já jsme připravené zase fungovat  

Dnes máme ovšem pauzu - dětská mše svatá byla tento týden díky návštěvě svatého Mikuláše přesunuta na úterý. Uvidíme se za týden!

Veronika

 

6.10.2016

Ahojte!

Tak dneska začínáme! Cvrčkárna není ještě úplně fit, ale věřím, že čekání bude stát za to!

Sejdem se klasicky v půl páté, ale neklasicky vedle v místnosti před knihovnou - tam, kde měli loni náboženství prvňáčci. Program tentokrát chystá Monika, takže je jasné, že to bude stát za to!!!

8.9.2016

Zdravím všechny přátele a příznivce Cvrčků!

Prázdniny se rychle překulily a čeká nás hodně nového!

Mnozí cvrččí absolventi :-) už týden chodí do první třídy s požehnanými aktovkami a "NAŠI" hodinu před dětskou mší svatou budou od příštího týdne trávit v klubovně vedle cvrčkárny (před knihovnou), budou chodit do opravdového náboženství!

Dětské by měly začít také od čtvrtka 15.9. Klubovna Cvrčků bude ale do konce září nepřístupná kvůli dokončování rekonstrukčních prací (topení, malování...). S cvrčkováním se proto začne až od října, ale už

15.9. po mši svaté bude ve vedlejší klubovně krátká schůzka pro rodiče všech cvrččích adeptů, kde bychom se měli domluvit na budoucím fungování, protože JAKÝ SI TO UDĚLÁŠ, TAKOVÝ TO MÁŠ!

Veronika


Tomáškovic fotky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16.6.2016

Ahojte!

Doufám, že jste po včerejší zoo - plavbě načerpali síly a dnes dorazíte na opravdu POSLEDNÍ cvrčky. jestli hádáte, co se bude dít, jste na tom podobně, jako já :-). Necháme se překvapit!

9.6.2016

Milí cvrčci!

Kdo bedlivě sledujete naše zvířátkové pexeso, víte, že zbývá už jen jeden ptáček. Opravdu maličký a nenápadný, ale jak pro koho.

2.6.2016

Kamarádi!

pomalu jdeme do finále, dnes s dalším čilým opeřencem. Budeme se činit!

26.5.2016

Buďťe zdrávi!

Pan děkan sice v neděli oznámil, že bude do pátku v Římě, ale taky řekl, že ve čtvrtek všechno bude jinak jako vždycky, teda skoro :-)

Kdo sledujete, jaká nám v pexesu zbývají zvířátka, už jste jistě odhalili, že už jsme se nevěnovali pouze čtyřem létavcům a vlkovi!!! Kdo přijde, dozví se víc - budeme si hrát a létat (jak jinak!!!).

 

19.5.2016

Ahojte,

Dnes je na řadě zvíře, které je bílé a nebo taky bílé není. Přijďte a uvidíte!

 

12.5.2016

Milí a šikovní,

dnes nás čeká zvíře opravdu královské, jak to s ním bylo a jak to s ním dopadne zjistíte dnes ve Cvrčkách a na dětské.

5.5.2016

Zdravím všechny cvrčky a jejich příznivce!

Doufám, že vaši psíci nezůstali hladoví. Dnes se postaráme o jiné zvířátko!

 

28.4.2016

Ahojte!

Minule mi bylo líto, že jsme lvy netvořily s váma. Těším se, že dnes si to pořádně užijem a vznikne další hladová smečka!

21.4.2016

Nazdar drobotino!

Dnešní zvíře je jen pro odvážné - doufám, že dorazíte. Už se těším na tu smečku před oltářem!

14.4.2016

Pěkný den přeju!

Venku nám to všechno kvete, voní, pípá a štěbetá a my se dnes tak trochu vrátíme o měsíc zpět a dáme si takové malé opakování plus něco navíc!

7.4.2016

Milá kuřátka!

Od minula už víme, co nám má připomínat ko ko ko kohout.

Ale co slepice, dámy? To uvidíme a uslyšíme dnes!

31.3.2016

Zdar a sílu všem!

Doufám, že jste si užili Velikonoc ve zdraví! Oslíkem to začalo, vrcholilo beránkem, ale dnes si povíme ještě o jednom zvířátku, co mělo o Velikonocích taky svou roli...

17.3.2016

Ahojte cvrkáčci!

Chtěla jsem sem dát fotku beránků na paloučku z minulého týdne (pro ty, co s náma nebyli), ale nenašla jsem ten správný kablík...

-) kdo chce vidět, co budem dělat dnes, ať raděj přijde :-)

 

10.3.2016

Krásný den!

Mám pro vás doufám dobrou zprávu: půst sice ještě nekončí, ale půst od cvrčků ANO, do velikonoc se uvidíme ještě dvakrát a čeká nás jedno bééézvadné zvířátko!

3.3.2016

JARNÍ PRÁZDNINY

25.2.

Ahojte!

Dnes nebude klasické cvrččí tvoření, protože až do soboty probíhají v naší farnosti misie a před dětskou mší svatou  - od půl paté - budou všechny děti, tedy i Crčci, připravovat a pak se modlit křížovou cestu.

Podrobný rozvrh celých misií najdete na úvodní stránce farnosti.

18.2.2016

Nazdar cvrkáčci!

Naše kobylky doma skákaly ostošest, doslova do roztrhání těla :-)

Zvířátko, které si zkompletujeme dnes je povahově o dost klidnější, proto doufám, že vydrží trochu dýl (vám určitě...)!

11.2.2016

Ahojte,

Ještěrky jste moc pečlivě oblékli, takže jsou mnohem krásnější než na začátku! Nezbývá než doufat, že i my se takhle vybarvíme!

Dnes nás čeká další zelená havěť, které se, ani den po popeleční středě, vůbec nechce postit...

4. 2. 2016

MILÍ CVRČCI!

S dnešním zvířátkem se pomalu příblížíme (doslova připlazíme) k postu.

28.1. 2016

Zdravím!

POZOR, POZOR!

Jelikož dnes se rozdává vysvědčení a odpoledne jsou už vlastně prázdniny, dětská mše a tudíž ani Cvrčci dnes NEJSOU.

21.1. 2016

Ahojte!

Užili jsme si bělostné holubičky, leč její krása je poněkud křehká (jak jsme doma zjistili...) Dnes se tedy vrátíme na zem a možná to vezmem přímo od podlahy!

 

14.1. 2016

Zdravím všechny, kteří sem zavítali!

Minule jsme pomalu a kolébavě mezi hrby velblouda vykročili do nového roku. Dnes se vznesem do výšin. Hádání to není úplně jednoduché, protože létavců nám v  pexesu zbývá celkem 9. Jsem zvědavá, kdo se trefí! 

7.1. 2016

Moji drazí!

Dnes po dlouhé době budem zase spolu tvořit, povánočně, tříkrálově, dvouhrbově...

17.12. 2015

Milí Cvrčci!

Příští týden spolu nebudem tvořit, protože budeme mít úplně jiné starosti :-) ...takže dnes bude tvoření už spíš vánoční než adventní!

10.12. 2015

Ahojte!

Už teď se těším, jak bude naše mitra Mikulášovi příští rok slušet!

A my se dnes vrátíme ke zvířátkům - nebo spíš vy, protože dneska si program pro vás připravila teta Hanička!

3.12. 2015

Nazdar kamarádi!

V neděli bude mít svátek svatý Mikuláš a dnes se za náma prý přijde podívat! Tak bysme mu měli popřát, přichystat nějaký dárek - nejlíp něco vyrobit... Přijďte přiložit ruku k dílu, ať ho potěšíme!

 

26.11. 2015

Milí cvrčci!

Minule jsem si říkala, že je to pěkné, že je devatenáctého a sešlo se nás devatenáct Cvrčků, ale trošku jsem se bála, že se nás dnes do cvrčkárny 26 nevejde :-)

Ale vypadá to úplně jinak: omluvilo se mi už tolik dětí, že dnes budeme mít místa dost! A bude to stát za to!

19.11. 2015

Nazdar drobotino!

Dnešní zvířátko určitě znáte z jedné kreslené pohádky, naše holky ho mají moc rády. Když vám prozradím barvu, nezaváháte!

12.11. 2015

Milí kamarádi!

Před týdnem jsme trestuhodně zanedbali probírané zvířátko. Musíme to napravit a nesmíme ošidit ani to dnešní!

5.11. 2015

Ahojte!

Dneska budeme vyrábět lucerničky, abychom mohli donést světlo z kostela na hřbitov a zapálit našim zemřelým svíčky. Dušičkový průvod bude jako vždycky hned po mši svaté!

29.10. 2015

PODZIMNÍ PRÁZDNINY

 

22.10. 2015

Milí zlatí,

Jonáše už určitě nesčetněkrát sežraly vaše skvělé velryby, ale přece ho tak nenecháme!

Dneska ho doprovodíme do Ninive! Jaké zvířátko tam potká, se nechte překvapit.

Večer ho budete mít doma  - teda jestli přijdete na Cvrčky  

15.10. 2015

Zdar a sílu!

Prší, prší, jen se leje, draci už nelítají: zase změníme živel (hrozny - země, draci - vzduch, ...) a konečně se vrátíme ke zvířátkům, hádejte!

8.10. 2015

Drazí Cvrčci!

Místo jedné velikánské dobroty jsme díky Jůlinčině mamince, která vzorně sleduje tyto pokyny, a díky hojné účasti vás všech místo jedné dobroty vytvořili  tři  obří hrozny, růžový tramín, modrý (fialový) portugal a zelenkavý moravský muškát. Chybějícím aspoň pro představu pár fotek:

Dnes je načase pozvednout zrak od mravenců, molů i vinic do výšin, nejen proto, že v sobotu měli svátek andělé strážní...

1.10. 2015

Zdravím všechny kamarády!

Taky v posledních dnech máte hnědé prsty od ořechů? Tak to se u vás určitě najde pár pěkných skořápek - lodiček. Vemte je dnes s sebou, budeme je potřebovat na jednu velikánskou dobrotu!

24. 9.2015

Drazí tvořílci,

před týdnem jsme parádně zaplnili mraveniště, dnešek si užijem s podobně nezdolným tvorečkem!

17. 9.2015

Milí Cvrčci,

kdo jste byli s náma minulý čtvrtek, už víte, že letos nás čeká zvířátkové činění. Prozradím vám, že dnes se budeme učit od mravence!

10. 9.2015

Zdravím po prázdninách!

Těším se, že se po dlouhých horkých prázdninách zase uvidíme a pustíme se do díla!

Bude mi smutno po skvělých oporách našeho týmu, z kterých se 14. září stali školáci a přesunou se tím pádem do vedlejší klubovny na opravdové prvňácké náboženství, ale zároveň jsem moc zvědavá na nové posily!

11. 6.2015

Moji milí!

Vaše monstrance byla skoro tak krásná jako ta, co přinesl pan děkan!

Dneska se naposledy před prázdninami pustíme do díla. Moc se těším na vaše obrázky!

4.6. 2015

Zdravím!

Všechny družičky už jistě mají nažehlené šatičky na Boží Tělo. Tak ještě nachystáme něco pěkného pro Pána Ježíše.

28.5. 2015

Drazí a věrní,

Duch Svatý přistál na farním stromě. Ale farnost není jen strom, ale jedna velká rodinu, každý máme tu svou!

21.5. 2015

Ahojte!

Ptáčci se nám zalíbili, dneska přidáme holubičku.

14.5. 2015

Nazdar ptáčátka!

Naše roselka už snesla pár vajec, husa ty svoje zahřívá. A co vy, máte svoje hnízdečko? Jestli ne, dneska nějaké vyrobíme!

7.5. 2015

Ahojte!

A je tu květen. Měsíc květin a slavení. Víte, komu budeme chystat přání?

30.4. 2015

Drazí Cvrčci,

nevím jak vám, ale naše semínka už vyklíčila, jestli jste dobře zalévali, ty vaše určitě taky! A dnes vyrobíme něco, co jim pomůže dobře růst.

23.4. 2015

Zdravím všechny šikulky!

Určitě pomáháte na zahradě se sázením. Svatý Pavel o semínkách taky něco věděl a taky o tom napsal do Korintu. Dneska se dozvíte co.

16.4. 2015

Moji milí,

Dnes barevní nebudem, ale zato si pořádně zatočíme! Sáhneme si na listy svatého Pavla, které nás budou provázet až do prázdnin.

9.4. 2015

Ahojte!

Dnes si konečně zase zazpíváme a možná i velikonočně zatačíme Aleluja!

Samozřejmě až poté, co se pořádně zapatláme barvama...

26.3. 2015

Milí cvrčci!

Půst nám rychle utekl, takže dnes naposled bez ukazovací písničky na konci mše svaté! A na začátku s modlitbou křížové cesty.

Upeču něco postního

19.3. 2015

Zdravím všechny!

Tak dnes se znova po dlouhé době spolu uvidíme...a taky se svatým Josefem!

26.2. 2015

Moji mílí!

Dnes Cvrčci nebudou protože jsou pololetní prázdniny. A vypadá to, že i 5. a 12. 3. budem držet půst. Pak si povíme, co kdo místo Cvrčků dělal!

Plodný půst přeje Veronika

19.2. 2015

Nazdar!

Tak dnes po popeleční středě si zkusíme, že popela se není potřeba bát a že když si na něj pořádně sáhneme, může vzniknout i něco pěkného!

12.2. 2015

Krásný den!

Ze cvrčkárny nám odstěhovali stoly kvůli plesu, tak volný prostor využijeme, zahřejem se nejen čajem!

5.2. 2015

Moji milí!

Jsem zvědavá, kolik se nás dnes sejde, u nás doma odolávám té zákeřné chřipce už pouze já. Myslím na vás, kdo asi ležíte s horečkou v postýlce.

Právě pro vás (pokud ji nemáte) přikládám naši cvrčkovskou karnevalovou modlitbičku!


Vypadá to, že dnes proti zatčení svatého Pavla nic nezmůžem, tak se pokusíme pomoct zvířátkům.

29.1. 2015

Zdravím všechny Cvrčky!

Mnozí jste se ptali, jestli se dnes uvidíme, když se rozdává vysvědčení a zítra jsou prázdniny. Uvidíme! Ze stanařů a barvířek se proměníme v  platnéře (a platnéřky, samozřejmě...).

22.1. 2015

Ahojte!

Minule jsme se dosyta vyřádili a dnes se uvidíme zase ve cvrčkárně. Svatý Pavel nám opět předepisuje jako materiál látku: po stanech přijdou na řadu šátky. A barvy, takže doporučuju pestrobarevné oblečení (předem tím zamaskujete případné fleky ☺.

15.1. 2015

DNES NEJSOU CVRČCI, ANI DĚTSKÁ MŠE SVATÁ, PROTOŽE VŠICHNI JEDEME UŽ V PŮL TŘETÍ DO BONGA!!!

8.1. 2015

Krásný nový rok!

Dnes si se svatým Pavlem zkusíme vyrobit stan. Snad nám bude stát!

18. 12. 2014

Moji milí!

Tak jdeme do finále! Letos naposled, klidně, pasivně, předvánočně.

Čaj uvaříme hned na začátku, ať aspoň trochu napravíme, o co jsme ho jindy ošidili.

11. 12. 2014

Pěkný adventní den!

Poklonu a poděkování všem, kteří jste minule zvládli náročný Otčenáš! Snad to stálo za to... Dnes to bude méně hektické a více adventní.

A ještě jedna specialita: všichni Cvrčci, kteří budou chtít, můžou výjimečně hrát v divadle !!!


4. 12. 2014

Milí a šikovní!

Určitě se všichni těšíte na Mikuláše, měli bychom mu ke svátku něco připravit! Těším se na vás.

26. 11. 2014

Ahojte!

Doufám, že statečně odoláváte bacilům a odpoledne se uvidíme! Pokud máte doma sešívačku, vemte ji s sebou, protože ve Cvrčkárně jich máme jen pět a dnes by se hodila jedna pro každého.

20. 11. 2014

Milí Cvrčci,

POZOR, POZOR! Dnes se neuvidíme, protože není dětská mše, pan děkan je s biřmovanci v Římě.

13. 11. 2014

Ahoj kamarádi!

Před týdnem jste byli opět skvělí a s lampiónkama navíc kouzelní. Těším se, jak vám to bude slušet dnes...doufám, že zase nezapomenu foťák!

6. 11. 2014

Krásný den!

Kdo jste ještě nestihli svou svítilničku na hřbitově rozsvítit, zapálíte ji dnes. Tyčky na lampiony nosit nemusíte, náš šikovný tatínek prý nachystá pro všechny :-). Snad bude tak teplo, jako posledních pár dní, jinak se asi budou hodit rukavičky...

Tolik organizační pokyny a už se moc těším na proměnu cvrčků ve světlušky (jen se budu muset nějakého entomologa zeptat, jestli je to proměna dokonalá či nedokonalá...)!

30. 10. 2014

Nazdar drobotino,

doufám, že si dáváte od posledně víc pozor na své mluvící oči. Od neděle se nám rapidně brzo stmívá, tak bychom s tím měli něco udělat!

Jo, abych nezapomněla: jestli doma najdete zbytnou prázdnou skleničku od dětské přesnídávky, vemte ji dnes s sebou.

23. 10. 2014

Milí Cvrčči,

posledně jste zachránili jeruzalémské od smrti hladem, dnes o život nepůjde: budeme si jen tak hrát a doufám, že i smát!

 

15. 10. 2014

Nazdar všichni!

Nápisy s názvy měst Pavlovi a všem ostatním v divadle moc pomohly (a to nemluvím o tom, jak krásné jsou :-), však je určitě ještě uvidíme.

Dnes bude naše pomoc potřeba ještě více! A jestli budete znovu tak šikovní, třeba si zase uděláme něco jen tak pro radost z barevného podzimu...

9. 10. 2014

Ahojte!

Listí na stromech pomalu chytá barvu vašich podzimních košíčků a my dnes vyzkoušíme i jiné barvy (teda konkrétně tuše). Proto kromě trpělivosti a zručnosti bude navíc potřeba ještě opatrnost (anebo oblečení, kterému nějaký flek navíc nevadí...)

2. 10. 2014

Šikulata!

Už podvakrát jste mě mile překvapili svou rychlostí a chutí k dílu! Doufám, že dnes to stejně dopadne s trpělivostí a zručností :-) A těšte se: jaký si to uděláte, takový to budete mít! Aneb konečně si něco odnesete domů.

 

25. 9. 2014

Moji milí,

vaše svíčky už nedělním biřmovancům připomínají, že mají být světlem světa! A dnes nás čeká nebeská práce. Kdo máte, přineste si sešívačku, budeme stříhat a šít!

 


 

18. 9. 2014

Ahojte!

Drak nám bohužel stále lenoší ve cvrčkárně, ale nebojte, jen čeká na svou chvíli :-) Dneska se nám ručičky pěkně posílí a nakonec bude tuším fronta u umývadla.

 

 


 

11. 9. 2014

STARTUJEME!

A jako vždy mám velké plány, ke společnému dílu bude potřeba každá vaše ručička. Přijďte včas, pro toho, kdo jako první otevře dveře cvrčkárny, chystám sladké překvapení :-)

 


 

Zdravím po prázdninách!

Dnes 4.9. ještě Cvrčci nebudou, sejdeme se až příští týden, 11.9. tradičně v 16:30.

 

 


 

Ahojte,

jak vidíte, občas je vše jinak: naše opravdu poslední (napotřetí mi snad uvěříte) předprázdninové setkání se koná tento týden, 19.6. !

 

 


Nazdar šikulky,

 

technika nám nezadržitelně proniká do cvrčkárny! Posledně jsme fénem vysoušeli vodopád, k čemu nám dnes (5.6.) poslouží žehlička, uvidí všichni, kdo zavčas dorazí...

 

 


 

Milí broučínci,

slunce svítí, prázdniny se kvapem blíží, co nám ještě chybí? Věnujeme tomu naše poslední květnové setkání!

 

 

 


Ahojte!

 

Po měsíci si dnes konečně zase normálně zacvrčkujeme.

Den bude plný slunce: ráno se vykoupe v rose, pak nás pěkně prohřeje a večer snad ani nezapadne...

 


Krásný jarní den přeju!

 

A těším se na Vás. Minule jsme se neviděli a dlouho se neuvidíme (na státní svátky 1. a 8. 5.Cvrčci nebudou), proto toho dnes 24.4. musíme stihnout mnoho, přijďte včas!

 


 

Milí a šikovní,

dnes na Zelený čtvrtek Cvrčci nejsou, sejdeme se příští týden.

 

 


 

Drazí Cvrčci,

 

slyšela jsem, že jste byli posledně moc šikovní. Všechno kolem kvete, tak se dnes 10.4. taky přidáme!

 

 


 

Nazdar!

Koukám, že jste pěkná čísla, totiž písmenka, moc pěkná!

Cože? Že vy nic, že muzikanti?

Máte pravdu, dnes (3.4.) se jimi všichni stanete!

 

 


Milí cvrčci,

 

chci vás pochválit: minule jste se opravdu činili a byli jste moc šikovní (i všechny maminky a tentokrát i vícero tatínků)!

Dnes 27.3. se za odměnu budeme válet. Oblečte si prosím tmavé oblečení.

 

 


 

Přeju pěkný den!

Vaše křížky čekají jen na to, až si je pověsíte do svých pokojíčků. Aby cestu domů přestály bez úhony, vemte si na ně dnes 20.3. třeba krabičku od bonboniéry (když už máme ten půst :-)

Bude se vám totiž moc dobře hodit i na něco jiného...

 

 


Ahojte!

 

Tentokrát opravdu důležité upozornění pro ty, kdo neslyšeli nedělní ohlášky: tento čtvrtek 13.3. není dětská ani Cvrčci!!!

Aspoň nám do té doby pořádně vytvrdne všech 14 křížků.  Ty, které se schnutím rozpadnou, stihnu zase slepit dohromady a ještě budou mít čas zaschnout...

 


Moji milí,

 

Na zvířátkách jsme se barevně vyřádili a teď nás čeká půst. Věřím, že ho i cvrčci prožijí správným způsobem: ubereme efektů a přidáme námahy, což jistě přinese hodnotnější a trvalejší výsledky ;-)

 


 

Ahoj šikulata,

peruánské rybičky jsme posledně zdárně vylovili, poslední únorový čtvrtek vytvoříme dalšího zástupce jihoamerické fauny. Těším se!

 


 

Drazí cvrkáčci,

Věřím, že  jako naše Apolenka od minulého čtvrtka objevujete hvězdy nejen na nebi, ale všude kolem sebe!

Dnes 6.2. večer se domů taky vrátíte proměnění, možná až k nepoznání!

 

 


 

Milé dětičky,

Tak se nám svatí s vaší pomocí pěkně vybarvili!

Dnešní odpoledne bude doslova hvězdné, takže nikdo z vás by neměl chybět, protože každý je v očích své maminky SUPERSTAR!

 


 

Zdravím všechny šikulky!

Konečně nám začal padat sníh i doopravdy, aspoň těm našim vločkám nebude smutno! Stihli jste už zkontrolovat, jestli je každá jiná?

Dnes odpoledne 23. 1. mi to povíte. Těšte se, vytáhneme barvičky a budeme se činit, aby svět nebyl černobílý!

 

 


Cvrčci a cvrčice,

 

nemoci nás bohužel neopustily, o to víc je mi líto, že jsem si minule opět nevzala foťák, abyste se aspoň tady mohli podívat, jak slétala holubice na hlavu Ježíše, jak se leskly vlny námi vyrobeného Jordánu a kam všude voda dosáhla. Snad se polepším a vy se uzdravíte!

Jestli i vám tuto zimu pořád chybí sníh, přijďte si na něj 16.1. aktivně zavzpomínat!

 


 

Milí malí!

Určitě už nejste zas tak malí, protože za ten měsíc, co jsme se neviděli, jste dost povyrostli! Už je mi po vás smutno, doufám, že všechny otravné nemoci jste nechali v minulém roce a tento spolu 9. 1. načneme plni radosti a zase si pořádně zakutíme!

Veronika

 


 

Zdravím všechny šikulky!

Mikuláš se jistě těší z vašich slunečnic! Jak vám to s nimi slušelo, se můžete podívat ve FOTOGALERII.

Dnes 12. 12. začneme příběhem, takže kdo chcete vědět, o čem to všechno bude, přijďte včas!

 

 


 

Drazí moji,

klíče jsme vykouzlili a doufám, že doma zkoušíte naučeným trikem vyčarovat i jiné obrázky!

Vítečkova strakatá buchta byla velice inspirativní, napříště tedy s upečenou dobrotou přineste i příslušný recept  ☺.

A mnozí se ptali, jestli budou 5.12. Cvrčci, když přijde ten Mikuláš. Jasně!!! Má přece svátek, tak mu musíme něco pěkného přichystat!

 

 


 

Milí tvořílci,

 

 

Vojtíkova bábovka byla výtečná, už se nemůžu dočkat Vítečkovy lahůdky!

Toto setkání (28.11.) bude klíčové, nezapomeňte si tedy vzít klíče! 

 

 


 

Cvrčci a cvrčice

 

Pompejská keramika nám od minulého! čtvrtka určitě pěkně zatvrdla, vy jste se zdárně zbavili všech rýmeček a kašílků, takže se 21.11. můžeme opět dát do díla! Těm moc zvědavým napovím, že téma bude souviset s nedělní liturgickou slavností.

Kdo máte a vzpomenete si, vemte s sebou sešívačku.

 

 

 


Moji milí!


Pro jistotu jen chci připomenout, že 7.11. nejsou přede mší svatou Cvrčci, protože po ní bude dušičkový lampionový průvod na hřbitov.

Teda vlastně i lucerničkový, protože  světlo poneseme  v našich výtvorech z minulého týdne. Doufám, že se taky těšíte, a jestli jste si minule žádnou lucerničku nevyrobili, nezoufejte, světlo se dá nosit v ledasčem!

 

 


Zdravím všechny šikulky!

Vaši krásní pavoučci se jistě majestátně vyjímají v některém malebném koutě vašeho domova, ostatní  havěť už pochopila, že nemá cenu jim jakkoli konkurovat a znechuceně se odstěhovala :o).


 

Se změnou času nám rychle ubylo světla, přijďte a pokusíme se s tím něco udělat!

 

 


Moji milí!

 

Krásně vybarvené listy pomalu opadávají a myslím, že opadávají i z našeho stromu v kostele.

Zvířátka si chystají pelíšky a hledají útočiště na zimu. Vemte si klubíčko zbylé vlny nebo provázku a přijďte ve čtvrtek, možná se u vás taky někdo zabydlí! 

 

 


Broučci cvrkaví,

 

K mému velkému podivení jste nakonec minulého tvoření byli úplně čistí, asi jste něco pochytili od těch svých andílků. Anebo že by bylo něco andělského v maminkách? Namalovat anděla není jen tak, ale vy jste se odvážně pustili do díla a nechali na nich otisky vlastních rukou (nebo spíš ručiček).


A protože se vám barvy líbily, zůstaneme u  nich. Jen tentokrát použijeme jiné materiály: přineste si ty nejkrásněji vybarvené listy, které vám při brouzdání spadaným listím padnou do oka! Těším se na ně i na vás!

 

 

 

 


 

Milí cvrčci,

Říjen jsme načali ochutnáváním šípkového čaje, oříšků, mandlí a dalších dobrot podzimní úrody. Všechny plody jsme teda okoštovat nestačili, za domácí úkol to dožeňte!

Měli jsme totiž hodně práce se skládáním sluníčka, což je téma, inspirující i papeže (http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=18511)

 

 

Tento čtvrtek (10.10.) nastane to, před čím jsem varovala hned na začátku: ponoříme se hlouběji do tvůrčího procesu, přesněji řečeno do prstových barev. Přizpůsobte tedy prosím výstroj svých umělců jejich temperamentu…

 


 

 

Milí cvrčci,

Musím Vás všechny pochválit, protože vaší pílí minulý týden
vzniklo hejno 21 draků! A v neděli dobrá polovina z nich vzlétla. Jak
to u nás na kopci foukalo, se můžete podívat ve farní fotogalerii.

Podle hesla NEJDŘÍV PRÁCE, POTOM ZÁBAVA následující čtvrteční
setkání (3.10.) pojmeme oddychověji – budeme si víc povídat, seznamovat se, zpívat, možná i tancovat a kdovíco ještě.


Přijďte vyzkoušet do třetice nové rozestavění stolů a
laviček v naší „klubovně“, snad se konečně všichni pohodlně vejdeme!

A pro ty, kterým se to ještě nedoneslo:

začátky jsme posunuli na 16:30!

Veronika 


Share
 
PřihlášeníNávštěvnost
808727
Dnes161
Včera346
Tento týden1056
Tento měsíc4528
Celkem808727