PostHeaderIcon Adopce Srdce

Adopce Srdce

ADOPCE SRDCE - Hnutí solidarity s chudými třetího světa MAITRI

Naše farnost adoptovala 2 sirotky ze Rwandy v rámci Adopce srdce. Každoročně posíláme roční podporu pro tyto sirotky. Výše roční podpory je 4.200 Kč na jednoho sirotka pro “Program základní školy”.

Prvním sirotkem je chlapec John Quévain Nizeyiman. Narodil 4.3.2004 v Masace ve střední Rwandě. Chlapec žije se svými těžce nemocnými rodiči, kteří jsou v posledním stadiu AIDS, sám není touto nemocí infikován. Chodí do 3. třídy základní školy. Rodina nemá svůj vlastní dům. Když nejsou nemocní, pokoušejí se pracovat u sousedů, aby si vydělali na živobytí. Rodiče se podrobují antiretrovirálnímu léčení, neboť jsou v posledním stádiu této nemoci. Chlapec nemá AIDS, protože jeho matka dostávala patřičné léky, které dávají dítěti šanci, aby nebylo v průběhu těhotenství, porodu a kojení infikováno svou maminkou. Byl vyživován kašičkou z čiroku smíchaného se sojovou a kukuřičnou moukou - takže žádné mateřské kojení.

Chlapec potřebuje roční podporu 4.200 Kč.

Druhým sirotkem je dívka Alice Mukabagire z farnosti Ruhango v jižní Rwandě.
O dívku se starají sestry palotýnky. Alice má oba své rodiče, její otec je nemocný (je hluchý), její matka také není schopná se starat o jejich rodinu, kterou tvoří 8 osob. Rodina bydlí v domě průměrné velikosti
(3 místnosti) postaveném z nepálených cihel, bez kuchyně, zařízeném jedním stolem a dvěma lavicemi. Tato rodina má pole k obdělávání, kde pěstuje maniok a fazole.
Aby uživili své děti, rodiče obdělávají své pole nebo také chodí pracovat na pole sousedů. Otec je hluchý, takže péči o rodinu se musí věnovat jeho manželka.
V současné době chodí dívka do 3. ročníku základní školy.

Dívka potřebuje roční podporu 4.200 Kč.

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ PŘISPĚJÍ NA TYTO SIROTKY.

Attachments:
Download this file (Dopis pro sirotky.doc)Dopis pro sirotky[ ]29 Kb