PostHeaderIcon Křest

Křest dospělých

O křest může požádat jakýkoliv dospělý člověk, který má touhu být pokřtěn. Příprava na křest se obvykle otevírá vždy se začátkem nového školního roku. Jednotlivá setkání probíhají během školního roku na faře některý večer v týdnu. Vlastní křest je o Velikonocích. Započetí přípravy na křest nijak nezavazuje k přijetí této svátosti.
Přihlásit se můžete na faře, v kostele po jakékoliv bohoslužbě nebo e-mailem.

Přípravy na křest pro dospělé mohou využit i ti, kdo byli pokřtěni v dětství a nyní by chtěli rozvinout svou víru zvláště přijetím eucharistie a svátosti smíření.

Od září 2016 začíná příprava dospělých na křest.

Každý, kdo má zájem přijmout tuto svátost,

může se přihlásit u P. Jana Nekudy:

Křest dětí

O křest dětí žádají rodiče, kteří je chtějí vychovávat ve víře, kterou sami žijí. Příprava s rodiči probíhá v době, na kterou se kněz s rodiči domluví. Žádat o křest dítěte je nutné alespoň 2 měsíce před zamýšleným termínem. Křest se uděluje vždy ve vlastní farnosti rodičů. Pokud je vážný důvod, aby bylo dítě pokřtěno v jiné farnosti, musí si rodiče vyžádat písemný souhlas vlastního faráře. K zápisu do matriky pokřtěných rodiče předloží rodný list dítěte a svůj oddací list.

Tento týden1954